Android

Hedef Kitle Planlaması
Bir web sitesi hazırlarken hedef kitle düşünülerek ziyaretçilerin web sitesindeki ihtiyaçları, nasıl zaman geçirebileceği ve web sitesinin ziyaretçilere ne gibi katkılarda bulunabileceği planlanmalıdır. Tam olarak hedef kitle kimlerden oluşuyorsa buna göre bir tasarım ve içerik planı gerçekleştirilmelidir.

Device

Dil seçimi
Dil seçimi bir web sitesinde projeye en uygun hangi web programlama dilinin tercih edileceğidir. Bu sayede projedeki her ihtiyaca çözüm, hız ve esneklik sağlanabilir.

Erişilebilirlik ve Kullanılabilirlik

Erişilebilirlik ve kullanılabilirlik bir web sitesinde olmazsa olmaz kriterlerdir. Bu kriterler web sitesinin alt sayfalara erişilebilirliği ve anlaşılabilirliğini oluşturur.

Güvenilirlik

Güvenilir bir web sitesi daha kaliteli içerik ve ziyaretçiye sahip sitedir. Bu kriterde internet kullanıcıları ile olacak iletişimde güven sağlayabilmek için erişilebilirlik, kullanılabilirlik ve görsellik gibi kriterlere dikkat edilmelidir.

İOS

Sürdürülebilir sistem

“sürdürülebilirlik” kavramı; tasarımın diğer bileşenlere adaptasyonu, yönetilebilmesi ve sunumu olarak ön plana çıkar. Site kodlanıp teslim edildikten sonra; “bir programcı/tasarımcı bu projeyi ne kadar esnetebilir? Müşterinin ek talepleri olursa sistem bunu gerçekleştirebilmesine olanak verir mi?” sorularına verdiğiniz cevaplar sürdürülebilir sistemin zeminini oluşturur.

Duyarlı tasarım

Bir programlama terimi olan responsive (duyarlı) yapı, oluşturduğunuz sitenin değişik çözünürlüklerde (akıllı telefon, tablet, bilgisayar) sağlıklı bir biçimde görüntülenmesini sağlayan tasarım sistemidir. Projenin çoklu platformlarda görüntülenebilmesi açısından atlanmaması gereken bir yapı taşı.

Tarayıcı uyumluluğu

Çeşitli tarayıcılar, programlama desteği açısından çeşitli artılar ve eksiler sunarlar. Animasyonlarınız Chrome’da tıkır tıkır çalışırken, Safari’de defekt bir halde görüntülenebilir. Programcılar için can alıcı noktalardan birisi olan tarayıcı uyumluluğunu kesinlikle es geçmeyin, her tarayıcı üzerinde akışı tam sağladığınızdan emin olun.

İçeriğin Eklenmesi

Oluşturmakta olduğunuz site elektronik ticaret üzerineyse ürünleri, portföy üzerineyse tasarıları, marka üzerineyse referansları koyma vakti geldi. İçeriklerin yüklenmesi (hazır değilse yazılması/yapılması), başta tipografisi olmak üzere sitenin doğru test edilebilmesi açısından büyük önem taşıyor.

SEO (Arama motoru optimizasyonu)

Sitenin arama motorlarında (bkz. Google) üst sıralara yükselmesi adına yapılan çalışmaların genel ismi SEO’dur. Birçok püf noktası, taktiği haliyle eğitimleri, ders makaleleri bulunmaktadır. Bilişim çağının en büyük öncülerinden arama motorları, olası ziyaretçilerinizin sitenizi bulabilmesi açısından mihenk taşı öneminde. SEO hakkında bilginiz yoksa profesyonellerden yardım alındığından emin olun. Ürünü oluşturmak kadar satabilmekte önemli.

Web View

İçerik ekleme

Tüm tasarım ve programlama süreci tamamlandıktan sonra müşteriden edinilmiş içerikler web sitesinde belirlenen sayfalara konulmaya başlar. Hakkımızda, ürün bilgileri, iletim bilgileri gibi kurumsal bilgiler web sitesine kayıt edilir.

Test

Tasarım, programlama ve içerik aşamaları tamamlanmış web siteleri farklı platformlada bir düzine teste sokulur. Arama motoru optimizasyonu testi, genel kod düzeni testi, genel tasarım düzeni testi, multi platform uyum testi gibi tasarım, programlama ve içerik ekleme esnasında gözden kaçan, hatalı veya eksik parçaların bulunmasına yardımcı testler son aşama web sitesine uygulanır.

Teslimat

Tüm aşamaların sonucunda web sitesi müşteri onayından da geçtikten sonra internet üzerinde görünür yapılır. Daha detaylı bilgiler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.